The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

Şu an bu satırları yazarken, saymadım ama galiba  beş oluyor, tekrar tekrar izlemekten asla bıkmayacağım bir film.

 

Bedenim gerçekleri yaşarken hayallerimin o ana  perde gibi indiği milyonlarca olay hatırlıyorum.   Bunu ifade etmek çok zor ancak bu filmde bir çok örnek bu geçişlerimi anlatmış.  Örnek olarak bir telefon görüşmesinde kayda değer bir şey yaşadınız mı diye sorulan bir soru anında bina içerisinden köpek kurtarmak,    buzdolabı tamiri konusuna kulak misafiri olurken bir anda olaya farklı açıdan girmek gibi..

 

Bu olayı gördüğüm bir binada, bir tepede,  bir arabada , bir resimde,  bir sunumda,  bir yazıda, bir yüzde,  sürekli yaşamaktayım.  Okuduğum kitap satırlarına satırlar eklemek , yürürken bina cephesinde bir anda dış cephe kaplamasının değiştiğini görmek ..

 

Dikkat dağınıklığı  bu neden ile olsa gerek  🙂  Sürekli var ile yok arasında perdelenen, veya harmanlanmış bir hayat..

Bu olayı daha iyi örneklemek gerekirse artırılmış gerçeklik teknolojisi diyebiliriz.  Bu teknolojide gördüğünüz nesneler ile sanal 3d nesneler üst üste getirilerek bir görüntü harmanlanır..  İşte yaşadığım tam olarak bu..

 

Bazen bu olay hislerim ile birleşerek olacak olanı veya söylenecek olanı gözlerimin önünde oluşuveriyor..

 

Evet sanırım bende bir gariplik var.. 🙂         ( 36 dk ben )

 

The Secret Life of Walter Mitty

 

 

 

Çok güzel bir film, inanılmaz güzel görüntüler var..  Bir akşam bir hafta sonu izleseniz, özellikle 30 dk sonrası harika heyecanlı..  32 dk sonrası   yıkılması yok mu izleyin be….  Hayatınıza güzel bir an ekleyin..

 

Kaçırmayın..