Kara Delik Kaç Boyutludur ?

ve kara delik nedir..

Kara Delik Kaç Boyutludur ?

Evren ve içinde barındırdığı her şey bir birine öyle sıkı bir şekilde bağlı ki  ( Sicim Teorisine Tasavvufi Bakış – 4 temel kuvvetden bahsettim yazımda bu bağ yazıyor ) ,  bu  bağın yırtılması veya açılması için çok büyük enerjilerin ortaya çıkması gerekli.    Bu enerji ise  yıldız ölümlerinde  meydana çıkan enerjiler ile oluşuyor.   Bunu zaten biliyoruz.

 

Bu bağ   her şeyin teorisi olan sicim teorisine gelip dayanmakta.    Sicimlerin atom altı parçacıkların en küçüğü olduğu sanılmaktadır.

 

ÖRNEKLEME :  

Dışı siyah olan büyük bir balon düşün içi su dolu olsun .  ( veya içi su dolu başka bir cisimde düşüne bilirsiniz )  Bunun içinde küçük bakteri olduğunuzu hayal edin.  çevrenizde ne görürsünüz  sizi kaplayan su ( sizi suyun kapladığını nasıl algılardınız ? )  ve büyük bir karanlık,   Evren siyah balon içindeki dolu olan su ile bir biri ile sorunsuz bağlı olan sicimler  kabul edelim.  Ben balonun içinde öyle bir kıvılcım yakıp söndüreyim ki suya ve balonun kalınlığına rağmen bu  balonda nokta kadar delik açsın  balon içindeki su / sicim kıvrıla kıvrıla ve sonsuzluğa yakın bir enerji ile dışarı doğru atılsın.

 

Şimdi soru şu  kara delik  kaç boyutludur ?

 

Yukarıdaki örnek üzerinden devam edersek suyun içinde oluşturulan bir hava kabarcığı düşünelim  bu kabarcık tüm çevresi ile suyla temas halindedir  hangi taraftan bakarsanız  bakın daire görmeye devam edeceksiniz…

Kara Deliklerin 4 boyutlu olduğu kanısındayım,  bunu 11 boyutlu evren teorisine bağlıyorum, evren 10 boyutlu bir boyut ise zaman olduğunda göre bilinmez 7 boyut…   ( Her yerde neden 7 görüyoruz bir gün yazmaya çalışacam )

 

Kara Madde  veya Kara enerji  =   Sicimler olduğunu düşünüyorum ..

 

Not : Fizikçi değilim ışınımlarımı yazıyorum.