Hayallerinin Peşinde – Truman Show

Hayallerinin Peşinde – Truman Show

Başlığın film ile alakası yok , filmin orijinal ismi ” TRUMAN SHOW  ”   başlığı böyle seçmemin nedeni  hayatında bir şeylerin yanlış gittiği hissine kapılan ve bu hissin nedenlerini arayan bir zavallı insanın nasıl bir fanusun içinde hapsedilmesi ve bu çıkmazlardan çıkmaya çalışması ile ilgili bir filmdi.

 

Film konusu mutsuz olan  tüm bireyleri kapsamakta , yaşantılarımız dan hangimiz sıkılmadık ki ?  bizi biçilmiş bu hayatı yaşamak hangimizi sıkmadı ?  Zengin fakir ,eğitimli eğitimsiz işçi memur , beyaz yakalı , mavi yakalı …..

 

Hedeflerimiz ne ?  Nereye  doğru koşuyoruz ?  Kim için nefes alıyoruz ve en önemlisi ömrümüzün en değerli vakitlerini ne ve kim için harcıyoruz hiçler ile dolu bir hiçlik..

 

Filmde  kendisinin bilgisi ve izni dışında yazılmış senaryoyu oynayan Jim  bu çıkmazdan çıkmak için sayısız yol dener ve başarısızlıklar onu en zor olan yola yönlendirir , ya  bu yolda boğulacak yada özgürlüğüne kavuşacaktır.

 

Filmi izlemeden bu yazılanların anlaşılmayacağı  bilgisi  ile

Kesinlikle izlenmeli..

 

Umarım Çıkış Kapınızı  Bulursunuz…

 

 

Not : Buraya yazdığım her şey gibi okuduğum bir çok kitap ve izlediğim bir çok film  çok uzun süreler önceki deneyimlerimi yazdığım bilmenizi istiyorum.