Evren Ayetleri Nasıl Okunur.

Evren Ayetleri Nasıl Okunur.

UZUN BİR YAZI, SABREDEBİLEN OKUSUN..

 

Bilim insanlarının üzerinde çalıştıkları bir çok hipotez vardır, bu hipotezlerin bir çoğunu teoriler ile açıklayamayınca ? her şeyin teorisi diye bir sonuca ulaşmışlardır…. Buradan şu sonuç çıkmaktadır, matematik fizik kimya ile bu konuları açıklamakta yetersiz kalıyoruz demektir. Bu yaklaşım insanlık için son derece yanlıştır, öyle ki sonsuz mana aleminde tüm soruların cevapları bulunmaktadır; sadece biraz deniz kokusu ( iyot miktarı yüksek olmalı ?) ve bu denizin yüzeyine çarpan rüzgarlar mineralleri burnumuza kadar getirmeli……. Efendim elmanın düşmesini gözlemlemek için ağacın altına yatmalısın hipotezinden şaka ile değindiğim iyot konusunu biraz açmakta fayda var; Manna ( Ormus tozu ) olarak bilinen bir karışım içerisinde yüksek miktarda kaya tuzu kullanılmaktadır, ilave karışımlar ile belli bir kıvama gelen bu tozun epifiz bezinin uyardığı ve bunun sayesinde insanın daha vs vs vs bu konu çok uzun..( Onuda merak edenler okusunlar ) ….. tuzun nöronlar arasında muazzam faydalı olduğu söylenmekte… (UYARI : Mutfak tuzuna beyninizi basmayın, o tuz bu tuz değil ) .

 

Konu başlığımıza geri dönecek olur isek, madde anti madde açıklamasını tasavvuf’ i düşünce yapısı ile yaklaşıp, sufi bir derviş gibi düşünerek konuyu örnekleyeceğiz… ( KONUYA GİREMEDİK )… KONUYU BAĞLIYORUZ…

 

Evren tezatlar üzerine inşa edilmiştir, her yaratılan bir tezatı, bir karşıtı ile yaratılmıştır. Örnekler isek: siyah ile beyaz, karanlık ile aydınlık , yaz ile kış , ilkbahar ile sonbahar, kötü ile iyi , kadın ile erkek, vsvsvsvsvsvs milyarlarca örnek bulabiliriz. Madde ile anti maddede bu örnekler gibidir her maddenin karşısında karşı bir anti madde bulunmaktadır. Neden konuyu bu kadar uzattım ve kısaca bilimsel olarak açıklamadık diye bir soru ile kızıyor olabilirsiniz.     Dostlarım kardeşlerim gencolar, yüce yaradan yarattığı her şey ile bize diyor ki ! Ben tekim benden başka her şeyin ikizi var,, Bu örneklemenin amacı evren ayetlerinin nasıl okunacağını göstermek için idi….

Not : En kısa zamanda her şeyin teorisini açıklayacağım..