An ve Zaman

An ve Zaman

Anlar zamanı , zaman hayatı, hayat ölümü, ölüm sonsuz anı oluşturur..

 

 

Uzun bir hayat yaşamak istermisiniz ? Öyleyse bu satırları tüm öncü nöronlarınıza yazın ve yaptıgınız, yapacagınız her seyin başında bunu düşünün ve uygulayın.

 

 

 

Blog sayfamda paylaştıgım şu satırları okuyalım…

 

 

 

“Zaman, bekleyenler için çok yavaş, korkanlar için çok hızlı, yas tutanlar için çok uzun, sevinenler için çok kısa, ama sevenler için sonsuzdur. ” düşünenler için bu paragraf ile zamanın tüm dokusu anlatılmaktadır.

 

 

Uzun bir hayatın buyulu kelimeleri burada geçmekte, zamanı oluşturan anlar ise bu anları nerede ve hangi duygular içinde geçirdiğimiz çok önemli. Son beş yılı hayal edin desem neler gelirdi aklınıza, her gün aynı yoldan işe gelip gittiğiniz ve iş yerinde geçirdiğiniz kaç tane an gözlerinizde canlanırdı, belki bir kaç tane belki on tane, peki bu anlar içinde hangilerinde mutlu hagilerinde sabırsız ve hangilerinde huzur içindeydin, mesai bitsede buaradan gitsem diye zamanın geçmediği bir anı hatırlıyormusun ? Veya sevmeyerek yaptıgın çalışmanın ne kadar uzun sürdüğünü hatırlıyormusun, sanmıyorum, ama patronun size kızdığı anlar şu anda bile hemencecik canladı gözleriniz önünde veya size çalışmanız için yapılan bir teşekkür bunlar hemen hatırlarsınız. Tüm geçmiş hayatınızı düşünün hatırladıklarınız en yogun duygusal anlarınızdır.

 

 

Bu örnekler uzayıp gider de gider, sonuç olarak fizik ile anlatılamayan zaman bizler için dogrusal bir kavramdır, zaman anlarda oluşan bir noktalar bütünüdür, bu hayatta bıraktıgın her güzel nokta uzunnnnn ve doyuma ulaşılmış güzel bir hayat oluşturacaktır.

 

Her şeyi sevin, işinizi eşinizi, gelirinizi, yediğinizi, giydiğinizi, yürüdüğünüzü,……Sevin, sevin ki geçmiş size acı veren kısa anlardan çok, bitmeyen ve sonsuzluga ulaşan doyumsuz lezzetler ve tatlar ile dolu bir köprü kursun…

 

NOT :

Bu yazıdaki hipotezi kanıtlamak isteyenler için bir önerim var.. İki yaşlı kişi seçin bu kişilerden birisi hayatı boyunca yapmadığı kötülük kalmasın diğeride melek gibi biri insan olsun, sorun bakalım hayattan ne anladın diye…….

Sayfa başlığında kullanılan resmin filmi DARK CITY izlemenizi tavsiye ederim.